Czy Top Chef zdobędzie "top" Rondo 1?

04.03.2017
Chcę by jedzenie było lepsze. Na co dzień świeże, sezonowe i lokalne, tradycyjne i nowoczesne zarazem, możliwie ekologiczne, choć nie lubię tego słowa. Zdrowe i pyszne. W końcu nie ma nic piękniejszego, niż dzielenie się z bliskimi tym, co najlepsze - to właśnie nadaje życiu pełnię smaku.

Żyje, by jeść. Gotuje, by żyć. I kocha to, co robi. Grzegorz Łapanowski, lub jak nazywają go niektórzy - "polski Jamie Oliver" - pobiegnie z nami w tym roku, aby zebrać dodatkowe środki na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Gotowanie to całe jego życie. Współpracował m.in. z Kurtem Schellerem, Robertem Sową i Modestem Amaro. Przez kilka lat współpracował z Dzień Dobry TVN, prowadził też autorskie programy w Kuchnia TV. Ponadto współpracował z TOK FM, a także pisał o gotowaniu na łamach licznych polskich tytułów. Na rynku pojawiły się też jego dwie książki, a niebawem ukaże się trzecia - Wzór na smak. W końcu trafił do Top Chef, kulinarnego show Polsatu, w którym przez pięć edycji pełnił rolę prowadzącego i jurora. Jest też założycielem i od pięciu lat prowadzi Fundację „Szkoła na widelcu”, która działa na rzecz promocji zdrowego żywienia w szkołach i przedszkolach.. 

Jak sam pisze na swojej stronie internetowej: "Chcę by jedzenie było lepsze. Na co dzień świeże, sezonowe i lokalne, tradycyjne i nowoczesne zarazem, możliwie ekologiczne, choć nie lubię tego słowa. Zdrowe i pyszne. W końcu nie ma nic piękniejszego, niż dzielenie się z bliskimi tym, co najlepsze - to właśnie nadaje życiu pełnię smaku." 

Co ciekawe, Grzegorz brał też udział w Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami. W tej samej edycji, co Krzysztof Wieszczek. Wówczas zwycięzcą okazał się Krzysztof. Czy Grzegorz zrewanżuje mu się na klatce schodowej Rondo 1?